Zapis prezentacji 3D

Nowa wersja systemu ArCADia posiada opcje zapisu prezentacji 3D, czyli trójwymiarowego modelu projektu właśnie w takim widoku. Nie ma tu rzutu i wymiarów, nie można zrobić przekroju, wydrukować, czy zapisać wizualizacji. Można tylko w widoku 3D obejrzeć zapisany model.

4-arc-1

Przy projektowaniu spotykamy się z różnymi klientami, którzy nie koniecznie widzą swoją inwestycje z naszych rysunków i przekrojów. Oczywiście wizualizacje są dobrym przekazem naszego projektu, ale czasem łatwiej pokazać to na bryle 3D, po której klient może się przejść, obejrzeć z każdej strony, a nic nie zmieni. Właśnie do tego został stworzony moduł ArCADia-MAKER.

Wśród zapisanych kamer dostępne są domyśle takie jak widok z góry, czy z boku.

4-arc-2

Projekt można obejrzeć z teksturami lub w widoku kolorów warstw zadanych w programie.

4-arc-3

Są trzy tryby oglądania projektu i chodzenia po nim: tryb 4-arc-4 orbitowanie, 4-arc-5 lotu i 4-arc-6 spaceru. Kolejne dwie ikony 4-arc-7 to obniżanie i podwyższanie widoku budynku.

 

Jeśli projekt został zapisany z kilkoma branżami istnieje możliwość „przeszklenia” wybranej branży.

4-arc-8

 

Prezentacja projektu może być zapisana z przeglądarka czyli jako plik exe lub jako dane do prezentacji, otwierane w ArCADia-3D VIEWER (plik a3d). Zapis prezentacji odbywa się w module ArCADia-3D MAKER.