Brak menadżera, czyli przywrócenie okien

Niezależnie od tego, na jakim programie zainstalowany jest system ArCADia: czy jako samodzielna aplikacja, czy też jako nakładka na ArCADia-INTELLICAD lub AutoCAD, zapamiętywane jest zawsze położenie okien Menadżera projektu, Widoku 3D, Eksploratora obiektów oraz okien wstawiania i edycji. Jeśli pracujemy na dwóch monitorach lub do laptopa podpinamy większy monitor, to wymienione okna pozostają na tych samych miejscach, na których zostały ostatnio ustawione. Dlatego często się zdarza, że włączanie i wyłączanie okna Menadżera nie daje efektu. Dlaczego? Ponieważ zapomnieliśmy o tym, że jego położenie jest zapamiętywane, a my aktualnie jesteśmy u klienta i do laptopa nie mamy podłączonego dużego monitora. W efekcie okno będzie przesunięte względem ekranu programu w prawo lub lewo.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie podłączenie monitora, ale zapewne to rozwiązanie niestety w danym momencie nie jest dostępne.

Program ArCADia posiada opcję Przywróć położenie okien, która w powyżej opisanej sytuacji pozwoli na umieszczenie okien w domyślnej lokalizacji i pierwotnej wielkości.

W zależności od tego, na jakim programie pracujemy, opcje znajdziemy:

ar_1-01

ArCADia 6.0 PL

ar_1-02

ArCADia-INTELLICAD lub AutoCAD