Dodawanie grup w menadżerze projektu

ar6-01

 

Okno Menadżera projektu pokazuje wszystkie elementy danego budynku, kondygnacji, dostępne w danym widoku. Elementy te możemy dzielić na grupy, żeby np. szybko i łatwo zaznaczyć i zmodyfikować elementy danej grupy.

Najczęściej dziele elementy ścian na grupy ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Wewnętrzne też zazwyczaj dziele na nośne i działowe, dzięki czemu zaznaczam całą grupę np. do usunięcia, czy zmiany grubości bądź materiału.

ar6-02

 

Jak dodać grupę?

Na nazwie elementu, który chcemy podzielić klikamy lewym klawiszem myszy, a następnie prawym.

ar6-03

 

Wybierany dodaj grupę, w wyświetlonym oknie wpisujemy nazwę. Następnie zaznaczamy elementy, które mają się znaleźć w tej grupie i klikając najpierw lewym a następnie prawym klawiszem wybieramy Dodaj elementy do grupy.

ar6-04

 

 

Przydatność grup zależy od projektu. Np. przy budynku wielorodzinnym podział pomieszczeń może odbyć się po mieszkaniu. W innym projekcie będziemy chcieli posegregować obiekty wyposażenia na pomieszczenia. Takie postepowanie jest dobre przy chęci stworzenia renderingu, bo przy większym projekcie powinniśmy część elementów, których w scenie nie widać wyłączyć.