Hala i niższe pomieszczenia

Czasem zdarzają się projekty hal magazynowych z częścią biurową lub sal gimnastycznych z częścią sanitarną, czyli projekty większych pomieszczeń zespolonych z niższymi budynkami lub pomieszczeniami. Można do tego podejść na dwa sposoby. Po pierwsze możemy stworzyć dwa budynki: jeden jako hala, drugi jako budynek biurowy.

a4-1

 

Innym sposobem jest stworzenie jednego budynku, w którym odpowiednio zadamy kondygnacje.

a4-2

 

Pierwszy sposób jest prosty i nie trzeba go opisywać. Drugi sposób daje dwie możliwości realizacji. Sposoby definiowania budynku różnią się kondygnacjami. Wysokość pierwszej kondygnacji może być wysokością części biurowej, druga kondygnacja natomiast będzie uzupełnieniem wysokości części hali. W drugim sposobie zadajemy jedną wysokość kondygnacji, którą dzielimy stropem. Tu jednak trzeba pamiętać, że stropy na jednej kondygnacji nie mogą się znajdować nad sobą, więc tego sposobu można użyć tylko wówczas, kiedy budynek biurowy i hala są obok siebie.

 

Jeśli taki projekt chcemy przenieść do ArCADii-TERMO, to pamiętajmy, że przenosi się tylko jeden budynek. Dlatego przy konieczności wykonania świadectwa musimy halę i buro stworzyć jednym budynkiem, a sposób wymieniony powyżej będzie zależał już od projektanta.