Otwory w ścianach w ArCADii-START

ArCADia-START to podstawowy moduł systemu ArCADia, potrzebny dla działania pozostałych modułów branżowych. Sama jednak też posiada kilka opcji pozwalających na stworzenie rzutu budynku, wstawienie kolejnych kondygnacji, zrobienie zestawień stolarki lub pomieszczeń czy przeniesienie narysowanego projektu do ArCADii-TERMO. Rozbudową tematyki ArCADii-START jest ArCADia-ARCHITEKTURA, która pozwala na stworzenie pełnego projektu (od fundamentu po dach) z przekrojami i wizualizacją.

Otwór w ścianie jest jedną z opcji ArCADii-ARCHITEKTURY, ale można go zrobić także na podstawowej wersji, choć trochę inną opcja.

Jeśli mamy wstawić otwór okienny między dwoma pomieszczeniami, to wybieramy opcję  Wstaw okno, wchodzimy we właściwości, definiujemy szerokość, wysokość oraz wysokość od dolnej krawędzi ściany (po wprowadzeniu wartość ta będzie już pokazywana od podłogi).

Następnie zaznaczamy pole Twórz otwór.

Przy wstawianiu otworu zamiast okna pamiętajmy, że wstawiamy otwór wraz z parapetem. Nie da się go wyłączyć. Jeśli potrzebujemy otworu bez parapetu lub otworu, którym przejdziemy z pomieszczenia do pomieszczenia, należy wstawić drzwi, zaznaczając pole Twórz otwór.

Jeśli na rysunku opis wielkości otworu nie jest potrzebny, należy go wyłączyć w oknie właściwości, pamiętając, że jeśli wyłączymy cały opis, to już w żaden sposób nie będziemy mogli zaznaczyć otworu, żeby go przesunąć, zmienić czy usunąć. Dlatego z rozwagą należy wyłączać elementy opisu.