Przenoszenie danych (obiektów, szablonów itp.) na inny komputer

Wymiana komputera zdarza się od czasu do czasu. Czasem zmieniamy tylko jakąś cześć z naszego sprzętu i jeśli nie wiążecie to z przeinstalowaniem systemu, to nie musimy się zastanawiać nad przeniesieniem danych. Jeśli jednak zmieniamy np. dysk główny lub sam system operacyjny to musimy przenieść swoje dane zdefiniowane w programie. Mogą to być biblioteki ścian, okien, drzwi, elementów 3D lub np. szablony, układy itd. Wszystkie te elementy, które nie są zawarte w instalacji programu, które definiujemy przy kolejnych projektach i dodajemy rozwijają tym swoje narzędzie pracy umieszczone są w jednym miejscu. Nie jest to zbyt oczywiste miejsce, ponieważ ma ono zabezpieczać dane przed przypadkowym skasowanie.

Otwieramy okno eksploratora Windows np. po kliknięciu na .

W polu adresu wpisujemy: %appdata%

I wciskamy Enter. Następnie wchodzimy do katalogu INTERsoft, a następnie ArCADia-SYSTEM. Kopiujemy katalog z obecnym numerem wersji programu np. 6.7. W tym katalogu znajdują się wszystkie nasze elementy. Kopiujemy katalog w odpowiednie miejsce a potem na nowy komputer w dokładnie to samo miejsce.

Tu uwaga. Jeśli na nowym komputerze zainstalujemy nowszą wersje niż mieliśmy, to przekopiujmy nasze dane. Następnie usuńmy katalog z wyższą wersja programu i po tym odpalamy program.

Dane do nowej wersji ZAWSZE muszą się same przekonwertować, nastąpi to przy uruchamianiu programu i otwieraniu bibliotek. Dlatego w takim przypadku przy pierwszym otworzeniu okna będzie się okno dłużej otwierało.