Balustrada na schodach

Jak już wcześniej pisywałam, w programie nie ma opcji wprowadzenia balustrady na schodach czy balkonach. Jeśli jednak będzie nam ona potrzebna, możemy ja stworzyć na kilka sposobów wymienionych poniżej lub innych, własnych.

  1. Zabudowana balustrada stworzona ze ściany łukowej.

Najprostszy i chyba najszybszy sposób wprowadzenia balustrady np. przed budynkiem. Na rzucie przy schodach (tu stworzonych z Bryły) po obu stronach wprowadzone zostają ściany łukowe.

Po wstawieniu w oknie właściwości dostosowywana jest wysokość ścian. Dla lewej ściany:

W ścianie po prawej stronie (jeśli ściana rysowana jest w tą samą stronę) podajemy te same dane.

  1. Balustrada ażurowa zbudowana z „belek”

Balustrada zbudowana z opcji rampy, wprowadzanych jedna po drugiej nad sobą.

Ponieważ balustrada jest wprowadzona na schodach krętych, jest ona wprowadzana po kawałku w grupach po 4 rampy. Każda grupa (choć definiowana oddzielnie po elemencie) jest ustawiona wyżej, tak jak idą schody. Bez wątpienia jest to jedna z bardziej pracochłonnych metod.

Jeśli takie schody wprowadzamy do projektów często, to po zdefiniowaniu balustrady zapiszmy wszystko jako układ. Wówczas będzie można schody wraz z balustradą wprowadzić do innego projektu, o ile wysokość kondygnacji będzie identyczna.

  1. Balustrada z słupów i ramp

Elementy pionowe w tej barierce są słupami o przekroju 5 cm i wysokości 105 cm. Położenie na wysokości dla każdego słupa jest inne i zależy od stopnia, na którym stoi.

Na słupach oparta jest poręcz zrobiona z rampy.

Przeszklenia w balustradzie także są zrobione z rampy, tak samo jak elementy, które je mocują.