Pomieszczenie w kominie

Program ArCADia-ARCHITEKTURA posiada sporo opcji ułatwiających i przyspieszających projektowanie. Jedna z nich jest tworzenie pomieszczeń w chwili kiedy zamkniemy obwód ścian lub ścian wirtualnych. Czasem może się jednak zdarzyć, ze pomieszczenia w tym miejscu nie chcemy, dlaczego może być to np. Patio, czyli wewnętrzny dziedziniec, który owszem jest otoczony ścianami ze wszystkich stron, ale nie jest pomieszczenie. Jeśli przenosimy taki projekt do programu ArCADia-TERMO to patio nie może być zdefiniowane jako pomieszczenie, dlatego w jego właściwościach należy ustawić, że nie jest to pomieszczenie.

ar8-01

Jeśli chodzi o przenoszenie pomieszczeń do ArCADii-TERMO to pod przyciskiem Temperatura zaznaczamy odpowiednio Zewnętrzne dla Patio i np. Nieogrzewane dla pomieszczeń, które takowe nie są.

Innym przypadkiem tworzenia po pomieszczeń, które nie koniecznie są nam potrzebne jest komin. Jeśli rysujemy komin wykonywany metoda tradycyjną, czyli obmurowany ścianami, to oczywiście pomieszczenie lub wręcz pomieszczenia stworzą się automatycznie. Nie będą nam te pomieszczenia potrzebne i nie będziemy ich chcieli w zestawieniu pomieszczeń dlatego należy je ukryć. Zaznaczamy takie pomieszczenie i w oknie edycji wybieramy ikonę Ukryj pomieszczenie.

ar8-02

 

Pomieszczenia znikną z rysunku i nie będą uwzględniane w zestawieniach. Ale gdybyśmy mieli potrzebę do nich wrócić, to w drzewie Menadżera projektu znajdziemy je w grupie Pomieszczenia-Ukryte pomieszczenia.

ar8-03