ArCADia-ARCHITEKTURA 8, zmiany na przekroju

W nowej wersji programu do pewnego stopnia został przebudowany przekrój. Ponieważ pojawiła się także wersja 64-bit (ArCADia 10), przekroje można było zmodyfikować. Teraz potrzebują one więcej pamięci RAM, którą może przydzielić wersja 64-bit. Do tej pory wyłączenie czegokolwiek z przekroju wyłączało element i nic się pod nim nie pokazywało. Jeżeli przed ścianą stał słup, zakrywając okno, to po wyłączeniu słupa okno nadal częściowo nie było odrysowywane.

3-1

3-2

W ArCADii-ARCHITEKTURZE 8 właśnie to zostało zmodyfikowane. Słup, który zasłaniał okno teraz po wyłączeniu nie będzie widoczny (tu bez zmian), ale okno już będzie. Oznacza to także, że jeśli przekroimy ścianę przed oknem, a następnie w drzewie projektu okna Menadżera projektu tę ścianę wyłączymy, okno zostanie odrysowane.

3-3

3-4

Dzięki tej zmianie mogliśmy pokazać obiekty na przekroju. Do tej pory byłoby to niemożliwe, bo po wyłączeniu np. drzewa zasłaniającego fragment elewacji w zasadzie trzeba by było ją dorysować.

ArCADia-ARCHITEKTURA 8 pokazuje obiekty 3D na przekroju, ale po wskazaniu linii cięcia przekroju i miejsca jego odrysowania, domyślnie żarówka przy obiektach jest wyłączana. Jeśli z internetu ściągnęliśmy jakieś własne elementy, powiększając sobie tym bibliotekę, a obiekty są skomplikowane i maja dużo powierzchni, to będą się one dłużej odrysowywały na przekroju niż te, które znajdują się w standardowej bibliotece. Dlatego zależy to teraz od użytkownika, czy obiekty są, czy ich nie ma na przekroju. Jeśli mają być wyświetlone, to wchodzimy na zakładkę przekroju i zmieniamy stan żarówki przy kolejnych kondygnacjach.

3-5