ArCADia-ARCHITEKTURA – nowości w wersji 9

W nowej wersji ArCADii-ARCHITEKTURY na schodach tarasach czy balkonach będzie można wprowadzić balustrady. Po wprowadzeniu schodów wystarczy je zaznaczyć i po włączeniu opcji wstawiania balustrady na schodach wybrać krawędź lewą lub prawą lub obydwie, a balustrada w odpowiednie miejsce zostanie wstawiona. Można ja będzie edytować, zmieniać poszczególne elementy słupki, wypełnienia czy mocowania. Będzie można także np. wyłączać niepotrzebne elementy pojedyncze słupki czy wypełnienia. Balustradę będzie też można wprowadzić na tarasach, balkonach lub np. na piętrze przy schodach idących z kondygnacji poniżej.

Kolejną nowością jest możliwość sprawdzenia nasłonecznienia pomieszczeń. Raport zawierający wybrane pomieszczenia zlicza czas, w którym słońce znajduje się w pomieszczeniu sumując je, ale też podaje ewentualne segmenty czasu, jeśli np. nasłonecznienie w pomieszczeniu mamy od dwóch okien umieszczonych na różnych ścianach.

 

Dla sprawdzenia czy budynek, który zaprojektowaliśmy nie zacienia innej zabudowy w okolicy została dodana opcja wizualizacji zacieniania. Opcję można wykorzystać wprowadzając do projektu mapę lub budynki symulujące zabudowę okolicy.

 

 

Do wnętrz w programie ArCADia-ARCHITEKTURA została wprowadzona opcja sufitu podwieszanego. Można go wykonać jako modułowy element zadać rozstaw konstrukcji np. co 60 cm lub np. jednolitą płytę obniżającą sufit na fragmencie lub całości pomieszczenia. Mamy wiec do dyspozycji prosty w obsłudze automat, który szybko pozwoli na zaprojektowanie przemysłowego sufitu. Dodatkowo mamy możliwość wprowadzenia absolutnie dowolnego sufitu, przez zbudowanie go z poszczególnych elementów takich jak łaty główne, łaty nośne, stelaż zewnętrzny i wewnętrzny dla otworów, wieszaki i panele. Wprowadzając elementy zgodnie z wizja projektową otrzymamy unikalny sufit lub skorzystamy z automatu, który wprowadzi modułowy lub jednopłytowy sufit podwieszany.

Wszystkie elementy sufitu zostaną zliczone w zestawieniach.

Na chwilę uwagi zasługuje mowy moduł ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, który pozwala np. na zaprojektowanie przestrzeni przydomowej i wyznaczenie działki przez ogrodzenie działające analogicznie do balustrad. Moduł ten, a właściwie jego opcje opisze oddzielnie.